Rodzaje stałych aparatów ortodontycznych

W obecnych czasach coraz częściej dzieci odżywiają się głównie gotowym, miękkim jedzeniem, które nie wymaga intensywnego przeżuwania. Po przyzwyczajeniu do takiej diety, najmłodsi wręcz unikają konieczności gryzienia pokarmu. Niestety, związany z tym brak odpowiedniej stymulacji kości i stawów szczękowych prowadzi do poważnych wad zgryzu. Problemy z tym związane musi wtedy ocenić stomatolog. Wrocław to miasto, w którym praktykuje wielu dentystów i ortodontów, którzy chętnie pomagają pacjentom w korekcji wad uzębienia. Chcąc znaleźć dobrego specjalistę wystarczy wpisać do wyszukiwarki hasło "dentysta-stomatolog.com > Wrocław". Dzięki opiniom, można uzyskać informację na temat podejścia do klienta, preferowanych metod czy chociażby atmosfery panującej w gabinecie.

Leczenie nieraz przyspiesza wykonywanie odpowiednich ćwiczeń, ale jego podstawowy element stanowi noszenie specjalnych aparatów ortodontycznych – wikipedia.pl > aparaty ortodontyczne, które mocuje się na zębach. Zależnie od rodzaju wady i jej nasilenia, stosuje się urządzenia różnego typu, które różnią się między sobą metodą zakładania, materiałami i ceną. Aparaty stałe mocuje się na zębach stałych, ponieważ pozwalają one zarówno na drobne korekty kosmetyczne, jak i wyleczenie poważnych wad zgryzu. Nawet w przypadku nieprawidłowo wykształconych kości szczękowych, właściwie dobrany aparat umożliwia stymulację ich właściwego rozwoju. Część aparatów ortodontycznych mocuje się tylko na zębach bocznych, aby pobudzać rozrost szczęk na szerokość. Te urządzenia, które służą głównie prostowaniu zębów, przyczepia się z przodu szczęki na całej jej długości, przymocowując do zębów pierścienie, połączone sztywnym drucikiem.

Istnieją także aparaty wewnętrzne, zwane lingwalnymi, które przyczepia się od wewnętrznej strony zębów, w związku z czym cały mechanizm jest zupełnie niewidoczny dla innych. Te modele cechują się zwykle najwyższą ceną ze względu na ich walory kosmetyczne. Aparaty ortodontyczne wykonuje się z przeróżnych materiałów. Na rynku spotyka się zwykle te najtańsze metalowe i porcelanowo-kompozytowe, które najbardziej rzucają się w oczy. Mechanizmy z akrylu lub kryształu są droższe, ale za to prawie niewidoczne, dlatego zwłaszcza dzieci i nastolatki preferują te modele, obawiając się śmiechu kolegów. Do ortodonty, który pomoże dobrać i zainstalować właściwy typ aparatu, pacjenta kieruje dentysta. Wrocław to miasto, w którym po założeniu konstrukcji można odbyć wizyty kontrolne, podczas których ocenia się rezultaty i reguluje urządzenie, dostosowując je do zmian zgryzu. Ceny aparatów wahają się od 1000 zł do aż 7000 zł za najbardziej niewidoczne modele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>