Maseczki – prosty sposób na pielęgnację cery

Maseczki kosmetyczne upiększają naszą cerą, pozwalają zachować odpowiednią jędrność i nawilżenie. Dobroczynne działanie tego typu zabiegów znane jest już od wielu tysięcy lat. Już starożytni Egipcjanie wykonywali lecznicze i pielęgnujące maseczki. W ofercie gabinetów kosmetycznych z Warszawy możemy znaleźć wiele ciekawych zabiegów z wykorzystaniem maseczek. Są one odpowiednio dobierane w zależności od rodzaju oraz potrzeb naszej skóry. Aby wybrać najlepszy gabinet polecam przeczytać opinie ze swiaturody.com.

Największą popularnością cieszą się maseczki o konsystencji kremowej, które są szczególnie zalecane posiadaczkom cery suchej lub ze zmarszczkami. Działanie tego typu zabiegu polega na wytworzeniu się ciepła i rozszerzenia porów skóry przez co wszystkie ważne i odżywcze składniki maseczki docierają wgłąb naszej cery odpowiednio ją odżywiając. Poprawiają one również ukrwienie skóry twarzy.

Kolejnym typem maseczek są maski żelowe o działaniu łagodzącym i kojącym. Posiadają one silne właściwości nawilżające. Zawarty w nich mentol sprawia, że odczuwamy na skórze przyjemny chłód. Zabieg ten mogą stosować wszystkie osoby, u których żaden ze składników kosmetyku nie wywołuje reakcji alergicznej.

Bardzo ciekawym rodzajem maseczki jest maska peel-off. Zabieg z wykorzystaniem tego kosmetyku polega na nałożeniu na powierzchnię naszej twarzy cienkiej warstwy maseczki, która zastygając zamienia się w delikatną elastyczną błonę, jaka pochłania wszystkie obumarłe komórki naszego naskórka oraz przy okazji pochłania nadmiar wydzielającego się łoju. Po wykonaniu tego zabiegu nasza skóra staje się aksamitnie gładka i dokładnie oczyszczona. Zalecana jest ona głównie osobom o cerze naczynkowej, ze względu na delikatny sposób działania.

Dużą popularnością cieszą się maseczki algowe, które posiadają wiele zalet. Jedną z nich jest wysoka zawartość odżywczych mikroelementów oraz witamin, które widocznie poprawiają stan naszej skóry. Zabieg ten jest zalecany dla każdego typu cery. Jako efekt końcowy zabiegu możemy zauważyć polepszenie napięcia skóry, pobudzenie jej do regeneracji, dotlenienie cery oraz wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>