Jak zadbać o męskie włosy?

Wielu młodych mężczyzn w dzisiejszych czasach coraz częściej zwraca uwagę na swój wygląd. Jaka jest tego przyczyna? Dlaczego panowie interesują się modą i urodą? Odpowiedzi jest wiele. Najbardziej oczywistą jest zmiana mentalności na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Kiedyś mężczyźni nie zwracali uwagi na wygląd swoich włosów i ubrań. Miały one po prostu wyglądać schludnie. Teraz panowie coraz częściej korzystają z usług stylistów czy profesjonalnych salonów fryzjerskich. To ostatnie jest bardzo ważne. Jest wiele rodzajów fryzur i stylizacji przeznaczonych dla panów, które mają podkreślać ich urodę i wydobyć z niej to co najlepsze.

W Krakowie istnieje bardzo dużo miejsc przeznaczonych wyłącznie dla panów, w których można zadbać o włosy i zarost. Coraz częściej pojawiają się barber shopy. Jednym z nich jest krakowski Buttercut, w którym panowie mogą zadbać o wygląd swoich włosów i zarostów, a także zakosztować oryginalnego klimatu i atmosfery. Bardzo popularny jest Gentleman Barber, który ma miejsce również w Krakowie.

Należy jednak pamiętać, że odwiedzanie tego typu miejsc to nie jedyny obowiązek panów. Również samemu trzeba zadbać o włosy i ich kondycję. Należy przede wszystkim wybadać w jakiej są formie. Mowa także tutaj o skórze głowy. Niestety „procedura” dbania o włosy wiele różni się od tej stosowanej przez panie. Trzeba pamiętać, że najważniejsze jest dbanie od środka, czyli prawidłowe odżywianie się, zdrowy i aktywny tryb życia oraz stosowanie naturalnych suplementów. Można również pić herbatki ziołowe takie jak skrzyp lub pokrzywa. Jeżeli nie mamy tendencji do łysienia androgenowego, to powinniśmy utrzymać włosy i skórę w świetnej formie przez długi czas. Może to zabrzmi kontrowersyjnie, ale coraz częściej zaleca się stosowanie szamponów bez tzw. „silikonu zmiękczającego”, który z założenia ma chronić włosy przed urazami mechanicznymi. Obecnie panuje jednak opinia, że włosy po takich preparatach są obciążone i niedotlenione. Bardzo popularne są również żele do mycia dla niemowląt – oczyszczają one dokładnie skórę głowy, złuszczają martwy naskórek i przede wszystkim mają ograniczoną ilość szkodliwych substancji chemicznych podrażniających skórę głowy. Raz na tydzień można stosować płukankę z kawy, która poprawia ukrwienie skóry głowy i pobudza cebulki do wzrostu. Nie należy jednak stosować jej zbyt często.

Jeżeli uporamy się ze zdrowiem naszych włosów, nadszedł czas na ich stylizację. Obecnie panuje moda na przedziałek, dłuższe włosy u góry głowy oraz lekki zarost. Często długie włosy są kłopotliwe w układaniu, zwłaszcza że panowie chcą, aby były one wygładzone i prezentowały elegancko. Nie należy używać zbyt często lakierów do włosów. Pracownicy i szefowie krakowskich salonów urody i barber shopów stanowczo odradzają nadmiernego używania lakierów na męskie włosy. Wbrew opiniom, że nie docierają one do cebulek więc są nieszkodliwe, one naprawdę szkodzą. Przede wszystkim wysuszają włosy i zaburzają rytm wydzielania naturalnego sebum. Bardzo dobrym i często polecanym „stylistą” do włosów jest „Got2b Beach boy” – świetnie stylizuje nie dając efektu mokrych włosów, zwiększa ich objętość, wygładza i przede wszystkim nie ma żadnych szkodliwych skutków dla włosów i skóry głowy. Jest jedną z bardziej popularnych past do włosów w krakowskich salonach kosmetycznych dla panów.

2 komentarzy

  1. oli

    najważniejszy jest dobry fryzjer i dobre cięcie, nowoczesne fryzury mają też być praktyczne

    Odpowiedz
  2. zubi

    Najważniejsze, żeby nowa fryzura nie sprawiała co rano kłopotu w ułożeniem, dlatego zgadzam się z przedmówcą – męska fryzura musi być przede wszystkim praktyczna.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>