Jak dbać o cerę trądzikową?

Trądzik młodzieńczy oraz w wieku późniejszym to zmora zarówno nastolatków jak i ludzi dorosłych, którzy czasami przez całe życie borykają się z tym niezbyt przyjemnym problemem, jaki w znaczący sposób obniża samoocenę i poczucie własnej wartości. Żyjemy w czasach, kiedy ładny wygląd liczy się czasami ponad wszystko, a jakiekolwiek defekty w urodzie bardzo często bywają przyczyną zaburzeń i depresji.

Trądzik można leczyć różnymi sposobami, ale walka z nim tak naprawdę nigdy się nie kończy. Nawet regularnie odwiedzając lekarza czy renomowany salon kosmetyczny, nigdy nie dostaniemy pewności, że nasza cera będzie w końcu gładka, miękka i pozbawiona niedoskonałości, z którymi tak dzielnie walczymy. Choć oczywiście nigdy nie ma gwarancji na całkowitą poprawę cery trądzikowej i wyleczenie, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach dbania o cerę z problemami. Z pewnością nie jest to sposób na pozbycie się zmian na skórze, ale na pewno pomaga w tej żmudnej i bardzo długiej walce. To, co najważniejsze, to dokładne oczyszczanie cery minimum dwa razy dziennie – rano i oczywiście wieczorem. Kiedy mamy cerę trądzikową lub mieszaną ze skłonnością do wyprysków, nasza skóra produkuje bardzo dużo tak zwanego sebum, które zatyka pory i ujścia gruczołów łojowych. Tym sposobem na twarzy, plecach i ramionach powstają zaskórniki, ropne wykwity i tzw. guzy, bardzo bolesny przykład podskórnego wykwitu. Regularne oczyszczanie specjalnymi preparatami do pielęgnacji skóry trądzikowej zapobiega gromadzeniu się nadmiaru sebum w otwartych porach, a jednocześnie zamyka pory nie pozwalając na to, aby dostawały się tam jakiekolwiek zanieczyszczenia. Kolejnym bardzo ważnym etapem pielęgnacji jest regularne i kompleksowe nawilżanie. Nie wolno o tym zapominać, ani zaniedbywać tego kroku, gdyż słabo nawilżona skóra bardzo szybko się przesusza zmuszając gruczoły łojowe do nadprodukcji sebum, które w efekcie jeszcze bardziej zapycha pory skórne. Jest to niestety błędne koło, którego za wszelką cenę należy unikać.

Warto czasem skorzystać z serii zabiegów, które oferuje każda dobra kosmetyczka. W Katowicach znajdziemy wiele gabinetów urody, które specjalizują się w wykonywaniu różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. Aby znaleźć jeden z nich należy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: „kosmetyczka Katowice” lub wejść na Świat Urody. Pojawi się wiele wyników, spośród których możemy wybrać najbardziej odpowiadające nam miejsce. Pielęgnacja cery trądzikowej to ciągła walka, która czasem przynosi mniejsze, a czasem większe efekty. Nigdy jednak nie wolno się poddawać w walce o zdrową i promienną skórę, która jest przecież naszą wizytówką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>